Halové majstrovstvá Slovenska 2024

Prinášame Vám prehľad o regionálnych hráčoch, ktorým sa na tohotročných HM SR jednotlivcov podarilo obsadiť medailovú priečku, zároveň ďakujeme všetkým hráčom SsTZ za vzornú reprezentáciu regiónu.

Mladšie žiactvo

Na HMSR mladších žiačok sa Alexandre Janoškovej (TK Sparta Považská Bystrica) podarilo triumfovať v oboch disciplínach, keď vo finále dvojhry porazila Simonu Novákovú 6:2 6:3, spoločne si pripísali triumf vo štvorhre, kde počas turnaja nestratili ani jeden set.

broken image

Staršie žiactvo

Najlepšie z regionálnych hráčov sa umiestnil Filip Čierny (ŠK Pepas Slovenská Ľupča) , ktorý si pripísal 3. miesto vo dvojhre. Vo štvorhre sa z víťazstva tešil Pavol Lisko (TK Žilina) po boku Tomáša Maruščáka, keď vo finále zdolali par Adamča / Sanson 6:2 3:6 10:5. Medzi staršími žiačkami si Lilien Kubalová (TK Žilina) pripísala 3. miesto vo dvojhre.

Mladší dorast

Víťazom dvojhry medzi chlapcami sa stal Leon Sloboda (TC BASELINE Banská Bystrica), keď vo finálovom zápase zdolal Petra Zavackého 6:3 6:3, spoločne obsadili 2. miesto vo štvorhre. Pár Richard Herman (TK ZZO Čadca) a Martin Žembery (TK Tajch Nová Baňa) získali bronzové medaily vo štvorhre. Na majstrovstvách mladších dorasteniek sa Nikola Farkašová (TA Edmund Pavlík B. Bystrica) prebojovala do finále dvojhry a obsadila 2. miesto, spoločne s Dominikou Petríkovou (TC BASELINE Banská Bystrica) zvíťazili vo štvorhre.

Dorast

Medzi dorastencami získla Jakub Medveď (Lieskovský tenisový klub-LTC) 1- miesto vo dvojhre aj štvorhre, Samuel Melaga (Fresh Club Zvolen získal s partnerom Xavierom Jakubovičom 3. miesto vo štvorhre. Pri dorastenkách sa najďalej dostala Natália Koppová (TK TENNis FUN B.Bystrica), keď podľahla v boji o prvé miesto Timey Gross 6:4 7:5, vo štvorhre si spolu so Sašou Félixovou pridala do zbierky 3. miesto.