Nabitý program pred letnou sezónou

Fantastická príprava v Chorvátsku

Tenisový klub Žilina každoročne organizuje jarné sústredenie v chorvátskom Poreči, tento rok sa po prvýkrát uskutočnilo spoločné sústredenie TK Žilina a Stredoslovenského tenisového zväzu. Termín od 25. 03 do 01. 04 priniesol nielen perfektné podmienky na chorvátskych antukových dvorcoch, ale aj nespočetne veľa nových zážitkov. Na 18 antukových a 3 hardových dvorcoch prebiehali v dopoludňajších hodinách tréningy v skupinách, popoludní sparingové zápasy, kondička alebo joga. Trénerské zastúpenie bolo vytvorené z trénerov TR SsTZ Antona Blaška, Michala Ďurovca, Zuzany de Widt, Mareka Nováka a trénerov TK Žilina. Účastníci behom týždňa vytvorili fantastického tímového ducha a my dúfame, že takto naladení budú počas celej letnej sezóny.

 

broken image

 

Na Slovensku sme nezaháľali

Stredoslovenský tenisový zväz organizoval dve sústredenia pre regionálnych hráčov, ktorí boli vybraní TR SsTZ. Hostiteľmi týchto sústredení bol Lieskovský tenisový klub a TK Baník Prievidza.

Sústredenia v Lieskovci sa na začiatku apríla zúčastnilo 17 hráčov z 10 klubov. Hráči absolvovali 3 dni tenisových a kondičných tréningov pod vedením člena trénerskej rady SsTZ Davida Tužinského, trénerov klubu LTC Lieskovec a kondičného trénera Janisa Andersonsa. Nechýbala ani regenerácia v termálnych bazénoch v Kováčovej. Od 7. do 9. apríla sa v Prievidzi konalo sústredenie detí do 10 rokov. Zúčastnilo sa ho 14 hráčov z regiónu. Sústredenie viedol Karol Korberling s trénermi klubu TK Baník Prievidza. Deti mali možnosť vyskúšať rôzne herné situácie, odohrať množstvo zápasov a hlavne zažiť veľa zábavy.

 

broken image

Tréningové bloky

Už počas halovej sezóny sa v našom regióne osvedčili víkendové tréningové bloky, ktoré slúžia nielen na to, aby hráči získali tréningovú prax, ale aj na utuženie priateľstiev v regióne. Počas apríla boli zorganizované tréningové bloky v Lieskovci a Slovenskej Ľupči. Klubom ďakujeme, že sa podujali hostiť tieto akcie a veríme, že už v blízkej budúcnosti budeme organizovať ďalšiu sériu sústredení a tréningových blokov.

 

 

Vaše reakcie:

"Chceme sa Vám poďakovať za sústredenie, ktorého sa dcéry zúčastnili v Lieskovci a v Prievidzi. Vážime si Vašu aktivitu. Dievčatá prišli nadšené, všetko super zvládli, či už kondičné cvičenia alebo sparingy. Program bol aj v Lieskovci aj v Prievidzi veľmi pestrý a my ako rodičia vieme, že toto je presne to, čo naše deti robí šťastnými a posúva vpred. Ešte raz veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšie aktivity, ktoré vymyslíte. Je veľmi dôležité, že cítime podporu a záujem o naše deti."

"Dcéra sa zúčastnila sústredenia v Lieskovci. Ďakujem za tuto možnosť. Okrem perfektného tréningového programu, dcéra prišla vo výbornej nálade, zo super stravy a zážitkov s kamarátmi a trénermi. Doma udelila akcii 10 bodov z 10. Vážim si túto príležitosť a radi sa zúčastníme aj v budúcnosti."

"Chceme sa poďakovať za tohtoročné sústredenie v PD detí do 10 rokov. Zúčastnili sme sa ho aj minulý rok a bola to skvelá príprava pred letnou sezónou. Sústredenie viedli skvelí tréneri s výborným prístupom k deťom. Deti získali nové skúsenosti a dôležitú hernú prax, ktorá ich posúva dopredu. Odchádzali unavené ale spokojné s úsmevom na tvári. Sme vďační každé také sústredenie, len škoda že ich nie je viac. Ešte raz ďakujeme"